Z życia parafii

XXIII Niedziela Zwykła, 7-8 września 2019 r.

Miniony Tydzień

 1. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Małachowa Złych Miejsc za przeprowadzone w minioną sobotę prace porządkowe w kościele i w salkach parafialnych.
 2. Do wspólnoty parafialnej zostali przyjęci: Ignacy Sucholas, Michalina Grądziel i Franciszek Kałużny. Niech przy wsparciu rodziców i rodziców chrzestnych wzrastają w łasce u Boga i ludzi.
 3. Sakrament małżeństwa zawarli Jarosław Mleczak i Ewelina Janas.Młodej Parze życzymy, aby wytrwale, już jako małżonkowie, podążali do Nieba.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: Witold Zieliński, Arkadiusz Chmielewski i Henryk Drzazga. Rodzinom zmarłych składamy jeszcze raz wyrazy współczucia i zapewniamy jako wspólnota parafialna o modlitwie za Was i Waszych zmarłych.

Przyszły Tydzień

 1. W środę 11 września na Mszę św. wieczorną zapraszamy Koło Przyjaciół Radia Maryja. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie na plebanii.
 2. W piątek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20-tą. Dla każdego będą przygotowane świeczki.
 3. W sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę wynagradzającą w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”.
 4. Przypominamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych o obowiązku wypełnienia deklaracji, które są do odebrania w zakrystii. Wypełnione deklaracje prosimy zostawiać w zakrystii (na tę chwilę wpłynęło 14 deklaracji).
 5. W środę 18 września, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, na Mszę św. wieczorną zapraszamy sołtysów poszczególnych wiosek oraz przewodniczących zarządów poszczególnych osiedli. Po Mszy św. spotkanie na plebanii. Ne tę Mszę św. zapraszamy także kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynającą IX Tydzień Wychowania (15 września) przeżywać będziemy Parafialny Dzień Książeczki do Nabożeństwa. Prosimy o przyniesienie na Mszę św. swoich książeczek. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce ich poświęcenie. Na Mszy św. o godz. 10.30 wręczymy i poświęcimy książeczki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. (należność za książeczki zostanie zebrana od rodziców w czasie najbliższego spotkania).
 7. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. W dalszym ciągu prosimy o ofiarność na zapłacenie naszych zaległości i przypominamy o obowiązku wypełniania 5. przykazania kościelnego: „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”.
 8. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy i Miasta Witkowo organizuje w dniu 14 września (sobota) otwartą akcję poboru krwi w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w godz. 8.00-12.30. Chętnych do oddania krwi serdecznie zapraszamy.
 9. Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka w Mielżynie zapraszają na Uroczystości Upamiętniające Rozstrzelanych Powstańców-Ochotników z 1939 r., które odbędą się w niedzielę 15 września w Mielżynie. Początek godz. 13.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie już teraz zaprasza na obchody Jubileuszu 100-lecia Szkolnictwa Ponadpodstawowego w Witkowie, które odbędą się 8 listopada 2019 r. Szczegółowy program obchodów wywieszony został w gablocie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika Katolickiego”, który wraz z innymi gazetami jest wyłożony w naszych gazetnikach.
 12. Wszystkim parafianom, gościom, miłośnikom naszej parafii życzymy dobrej niedzieli, pełnej radości i wszelkiego dobra.

ks. kan. dr hab. Franciszek Jabłoński, Proboszcz parafii
ks. mgr Julian Wawrzyniak, Prefekt
Witkowo, 7 września 2019 r.