Z życia parafii

XXV Niedziela Zwykła, 21-22 września 2019 r

Miniony Tydzień

 1. Do wspólnoty parafialnej zostali przyjęci: Stanisław Łabuńko i Szymon Chojnacki. Niech przy wsparciu rodziców i rodziców chrzestnych wzrastają w łasce u Boga i ludzi.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: Rafał Jedwabny, Teresa Skupin, Zefiryn Grzybowski.Rodzinie zmarłych składamy jeszcze raz wyrazy współczucia i zapewniamy jako wspólnota parafialna o modlitwie za Was i Waszych zmarłych. 
 3. W ramach składki inwestycyjnej w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 5080 zł. Bardzo dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Pozostało do zapłacenia ponad 30 tysięcy zł naszych należności.
 4. Pragniemy także podziękować za ofiarowane w tym tygodniu dary w naturze do kuchni. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

Niedziela

Zgodnie z zapowiedzią pragniemy dzisiaj przedstawić sprawy dotyczące funkcjonowania naszego cmentarza.

 • W ostatnim czasie zostało założone nowe, profesjonalne nagłośnienie, które bardzo dobrze służy wiernym podczas nabożeństw w kaplicy.
 • Rozpoczęliśmy także prace związane z utwardzeniem terenu pod kontener na odpady. Będzie to powierzchnia wypełniona betonem drogowym C 30/37, krawędzie boczne obsadzone zostaną żywopłotem.
 • Przystępujemy do realizacji kolejnego projektu, który już od wielu lat był planowany, a mianowicie budowy zadaszenia nad wejściem do kaplicy. Termin jego realizacji to koniec października 2019 r. Jego wizualizacja jest przedstawiona na tablicy ogłoszeń. Koszt realizacji to ok. 25 tysięcy zł.
 • W planach mamy jeszcze odnowienie wnętrza kaplicy m.in. malowanie, poprawienie oświetlenia i założenie metalowych podstaw pod grzejniki, a także kompletną rewitalizację toalety z podziałem na damską i męską.

Przy tej okazji zwracamy się do Drogich Parafian o uregulowanie nieopłaconych PROLONGAT. Środki finansowe pozyskane z opłat za tzw. „pokładne” w całości przeznaczane są na utrzymanie naszego cmentarza oraz na niezbędne remonty i nowe projekty. Pragniemy podkreślić, że wszystkie te prace wykonujemy z myślą o poprawie warunków funkcjonalnych, estetycznych i wizualnych cmentarza. Stąd też serdecznie prosimy o przyjęcie postawy pełnej odpowiedzialności i dbałości o naszą wspólną sprawę i aktywne, tak modlitewne, jak i finansowe wsparcie, m.in. poprzez uregulowanie posiadanych zaległości oraz włączenie się w wyżej wymienione dzieła. Jednocześnie przypominamy, że koszt postawienia nowego bądź wymiany starego nagrobka wiąże się z obowiązkiem uiszczenia na rzecz parafii opłaty, wynoszącej 10 % wartości pomnika. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że zgodnie z wieloletnią pragmatyką minimalna opłata wynosi 350 zł.

Przyszły Tydzień

 1. W środę 25 września na godz. 17.30 wspólnota Wieczernik zaprasza na modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy Narodu Polskiego oraz na film 02.10. „Tajemnica o. Pio” (szczegóły w gablocie).
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Parafialny Dzień Różańca. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie różańców, w tym także dzieciom komunijnym na Mszy św. o 10.30. Prosimy, aby każdy przyniósł ze sobą różaniec; dzieciom komunijnym różańce zostaną wręczone.
 3. Przypominamy rodzicom dzieci przygotowujących się do życia eucharystycznego o obowiązku wypełnienia deklaracji i przyniesienia jej do zakrystii. Jak do tej pory uczyniła to tylko połowa rodziców. Deklarację można otrzymać w zakrystii.
 4. W październiku rozpoczną się spotkania w grupach z animatorami dla kandydatów do bierzmowania.
 5. Wszystkim parafianom, gościom, miłośnikom naszej parafii życzymy dobrej Niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom przeżywającym swoje święto w tym tygodniu życzymy wielu łask Bożych i Opieki Matki Najświętszej.

ks. kan. dr hab. Franciszek Jabłoński, Proboszcz parafii
ks. mgr Julian Wawrzyniak, Prefekt
Witkowo, 21.09.2019 r.