Z życia parafii

31. Niedziela Zwykła, 2-9 listopada 2019 r.

Miniony Tydzień

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę z całego tygodnia oraz za dary w naturze. Dziękujemy także Państwu Gromadzińskim za kwiaty do kościoła.
 2. Po zaksięgowaniu wpłat i ich podliczeniu, z zebranych ofiar możemy zapłacić 1/3 naszych diecezjalnych zobowiązań. W poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną prosimy rodziny, które jeszcze nie uregulowały daniny diecezjalnej o jej opłacenie.
 3. Z radością informujemy, że ks. prefekt Julian Wawrzyniak otrzymał nominację na Dekanalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w dekanacie witkowskim. W dekrecie nominacyjnym abp Wojciech Polak napisał m.in. „Żywię nadzieję, że przez swoje zaangażowanie we współpracę z duszpasterzami diecezjalnymi oraz księżmi w dekanacie, będzie Ksiądz z wiarą i oddaniem realizował powierzone zadanie”. Gratulujemy ks. Julianowi, wyrażając nadzieję, że ta posługa przyczyni się również do ożywienia Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Szczęść Boże!

Przyszły Tydzień

 1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec z wymieniankami za zmarłych o godz. 17.30.
 2. W środę na Mszy św. i nowennie służyć będą Rycerze Kolumba, a po liturgii odbędzie się dla nich spotkanie formacyjne na plebanii. Cały czas zapraszamy chętnych mężczyzn do wstąpienia do Rycerzy Kolumba.
 3. W piątek obchodzić będziemy 100-lecie Szkolnictwa Zawodowego w Witkowie. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 10.00.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Swymi modlitwami i ofiarami wspierać będziemy Kościół w Sudanie Południowym.
 5. W poniedziałek 11 listopada obchodzić będziemy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i o 10.30 Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. montaż słowno-muzyczny, a po nim spotkanie patriotyczne przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.
 6. W tym dniu we wspomnienie św. Marcina na godz. 19.00 zapraszamy na plebanię, na rogale marcińskie Panie, które już czytają na Mszach św. oraz te, które chciałyby czytać w kościele w przyszłości. Zapraszamy również te osoby, które w ciągu tygodnia prowadzą różaniec przed Mszą św.
 7. W III niedzielę listopada taca tradycyjnie przeznaczona będzie na nasze cele inwestycyjne w kościele. Z kolei w IV niedzielę listopada oraz w I niedzielę Adwentu, w ramach dodatkowej zbiórki do puszek, będziemy zbierać na ogrzewanie kościoła.
 8. Wszystkim parafianom, gościom, miłośnikom naszej parafii życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom przeżywającym swoje święto w tym tygodniu życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

ks. kan. dr hab. Franciszek Jabłoński, Proboszcz parafii,
ks. mgr Julian Wawrzyniak, Prefekt,
Witkowo, 2 listopada 2019 r