Z życia parafii

II Niedziela Adwentu, 7 – 14 grudnia 2019 r.

Niedziela

  1. Podczas każdej Mszy św. kazania głosi ks. kan. Roman Jakubowski z Bydgoszczy. Główna Msza św. ku czci Patrona parafii pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia o godz. 12:00. W tej mszy będą uczestniczyć także kapłani z dekanatu i kilku innych zaproszonych kapłanów.
  2. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek z okazji Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Przyszły Tydzień

  1. W poniedziałek 9 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. Będzie to również Parafialny Dzień Medalika i Krzyżyka. Z tej okazji po każdej Mszy św. poświęcenie medalików i krzyżyków, a na wieczornej o godz. 18:00, wręczenie oraz poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do życia eucharystycznego (medaliki dla dzieci zostały zakupione).
  2. W tym dniu całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie o godz. 7:00, zakończenie o 17:45. Znajdźmy czas, aby chociaż na chwilę przyjść i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Po wieczornej Mszy św. spotkanie na plebanii dla małżonków, którzy chcieliby należeć do ruchu oazowego Światło – Życie “Domowy Kościół”.
  4. W środę 11 grudnia zapraszamy Rycerzy Kolumba i kandydatów na Mszę św. wieczorną, a po Mszy o godz. 19:00 na plebanię, gdzie będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie nowych kandydatów. Kolejny raz zapraszamy mężczyzn, szczególnie tych niezdecydowanych, do udziału we wspólnej modlitwie i spotkaniu. Odwagi.
  5. W sobotę 14 grudnia w godz. 10:00 – 15:00 i w niedzielę w godz. 8:30 – 14:00 w Domu katolickim (Sala św. Wojciecha) Parafialny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zapisy do wystawy swoich produktów do 10 grudnia, tel. 693 541 332. Koordynator kiermaszu: Anna Gibała. W ramach kiermaszu: kupno wyrobów świątecznych, zdobienie pierników i ozdób choinkowych, możliwość zjedzenie “juliańskich” ciepłych gofrów z gorącą czekoladą lub kawą oraz pysznego ciasta, zakup świec wigilijnych i opłatków oraz zdjęcie ze św. Mikołajem. Będzie też sprzedaż sianka na wigilijny stół – pomoc dla Kościoła w Angoli (włączenie się w diecezjalną akcję misyjną). Sianko rozprowadzać będą dzieci z wolontariatu pod opieką katechetek.
  6. W kolejną niedzielę 15 grudnia rozpoczną się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Świadectwo swojego zaangażowania w pomoc małżeństwu i rodzinie będzie dawał dr hab. Mieczysław Guzewicz. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupienia książek dr Guzewicza, bardzo pomocnych w budowaniu więzi w rodzinie, m.in. “Klękamy z Sarą i Tobiaszem. Piękno modlitwy małżeńskiej.” , “Jak być dobrym ojcem? Biblijne podpowiedzi.” , “Miłość małżeńska może być piękna” , “Religijne wychowanie dzieci. Chrzest, Pierwsza Komunia.”. Zachęcamy do zakupu chociaż jednej z tych pozycji. W tym dniu jest tradycyjnie niedziela inwestycyjna. Składka na cele inwestycyjne w kościele.
  7. Tego dnia po południu obowiązkowe spotkanie dla rodziców pierwszokomunijnych. Grupa pierwsza o godz 15:30 (rodzice dzieci z SP 1), grupa druga o 18:30 (rodzice dzieci z SP 2 i innych szkół). Spotkanie w Sali św. Wojciecha.
  8. Wszystkim parafianom, gościom, miłośnikom naszej parafii życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom przeżywającym swoje święto w tym tygodniu życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

ks. kan. dr hab. Franciszek Jabłoński, Proboszcz parafii,
ks. mgr Julian Wawrzyniak, Prefekt,
Witkowo, 7 grudnia 2019 r.