Intencje mszalne – listopad

1.11.2020 r.
XXXI Niedziela Zwykła
Uroczystość Wszystkich Świętych

7:30
Zmarli z rodziny: Koprów, Słomczyńskich, Borowiczów, Strzeleckich i Durlików
9:00

+ Ryszard Zwoliński – od syna Radosława z rodziną
10:30
+ Edmund Kryszak – od rodziny Wędzikowskich z Mąkownicy
12:00
+ Aleksandra Wesołowska – od Bogumiły Olek
14:00
Msza święta w intencji zmarłych- zbiorowa
17:00
+ Aleksander Gadziński – od pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Witkowo
+ Wacław Słodziński od Barbary i Lecha Marcinkowskich z córką Elizą i chrześniaczką Lucyną

2.11.2020 r.
Poniedziałek

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

7:30
+ Czesław Kubiak – od rodziny Kardaszów
9:00
+ Franciszek, Rozalia, Franciszka, Bogdan, Andrzej Szymańscy oraz zmarli z rodzin Urbanów, Piaseckich i Heppów
10:30
+ Aniela, Władysław, Eugeniusz Mizera
17:00
+ Roman Andrzejewski – od Joanny Bartkowiak z dziećmi i ich rodzinami

3.11.2020 r.
Wtorek
św. Marcina de Porres

8:00
+ Magdalena Kujańska – od Włodzimierza Zawodnego z rodziną
18:00
+ Czesław Kubiak – od Marii i Dariusza Kunkel z rodziną

4.11.2020 r.
Środa

św. Karola Boromeusza

8:00
+ Bogusław Grześkowiak – od mamy
18:00
Intencje do Matki Bożej Nieustającej Pomocy — nowennowe
(poniżej)

5.11.2020 r.
Czwartek

I czwartek
Miesiąca

8:00
+ Zygmunt Babisz – od Tomasza i Aleksandry Jędrzejak
16:30
+ Aleksander Gadziński – od dyrektorów szkół podstawowych i przedszkola
+ Aleksander Gadziński – od kierownictwa i pracowników Urzędu Miasta i Gminy oraz radnych Rady Miejskiej w Witkowie
18:00
+ Czesław Kubiak od Marioli Matusz
19:00
Adoracja
19:30
Spowiedź i modlitwa do Św. Charbela

6.11.2020 r.
Piątek
I piątek Miesiąca
całodzienna adoracja

8:00
+ Jerzy Majchrzak – od żony, synów i córki
18:00
Intencje do Bożego Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia
(poniżej)

7.11.2020 r.
Sobota
I sobota Miesiąca

8:00
Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP- Matki Różańcowe
8:30 – 9:30
Adoracja
18:00
O Boże błogosławieństwo, dary Ducha św., opiekę Matki Bożej dla Filipa, rodziców i rodzeństwa

8.11.2020 r.
XXXII Niedziela Zwykła

7:30
+ Czesław Kubiak – od pracowników firmy Zerpol
9:00
+ Urszula Osiewicz – od rodziny Szczepańskich z dziećmi
10:30
+ Eugeniusz Górecki – od syna Dawida z rodziną i Kariny z rodziną
12:00
+ Barbara Łykowska w 1. rocznicę śmierci – od dzieci i rodzeństwa z rodzinami
Ok 13:00
Chrzest święty: Hanna Superczyńska
15:00
Msza św. zbiorowa (intencje poniżej)
17:00
+ Teresa Szczygielska od synowej Haliny z Nakła

9.11.2020 r.
Poniedziałek

Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej

18:00
Modlitwa przez wstawiennictwo św. Mikołaja- patrona parafii za wspólnotę
+ Czesław Kubiak – od szwagierki Haliny i chrześnicy Anny z mężem i dziećmi

10.11.2020 r.
Wtorek

św. Leona Wielkiego

8:00
+ Czesław Kopczyński – od Elżbiety i Mirosława Kędzierskich z Kołaczkowa
18:00
+ Marian Orłowski w 1. rocznicę śmierci – od syna Daniela z rodziną

11.11.2020 r.
Środa
św. Marcina z Tours
102. Rocznica Odzyskania Niepodległości

7:30
+ Ewa Knothe (6. rocznica śmierci)
9:00
O Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej dla Marcina
10:30
W intencji Ojczyzny

12.11.2020 r.
Czwartek

św. Jozafata

8:00
+ Krzysztof Półrolniczak – od Róży Reselskiej z rodziną
18:00
+ Henryk Wojtkowiak – od rodziny Nowickich i Czesława Majchrzak

13.11.2020 r.
Piątek
św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

8:00
+ Janina Zawadzka – od kuzynki Janiny Gęsiorowskiej  z rodziną
18:00
Intencje do Bożego Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia
(poniżej)

14.11.2020 r.
Sobota

8:00
+ Jerzy Rakowski – od córki Barbary z mężem
18:00
+ Regina (15. rocznica śmierci) oraz Marian (8. rocznica śmierci) Nowak

15.11.2020 r.
XXXIII Niedziela Zwykła

7:30
+ Józef Fischer – od mamy i siostry Lidii z rodziną
9:00
+ Stefania (1. rocznica śmierci) i Sylwester Dolata
10:30
+ Stanisław Zieleniewicz (5. rocznica śmierci)
12:00
+ Barbara Łykowska – od koleżanek z Liceum
15:00
Msza św. zbiorowa (intencje poniżej)
17:00
+ Czesław Pijaczyński (30. rocznica śmierci)

16.11.2020 r.
Poniedziałek

św. Małgorzaty Szkockiej
św. Gertrudy Wielkiej

18:00
Modlitwa przez wstawiennictwo św. Mikołaja- patrona parafii za wspólnotę
+ Stanisław Kaźmierczak (1. rocznica śmierci(

17.11.2020 r.
Wtorek

św. Elżbiety Węgierskiej

8:00
+ Andrzej Tyczka – od Marcina z rodziną
18:00
+ Edmund Popek i zmarli z rodziny Popków i Marszałkowskich

18.11.2020 r.
Środa

bł. Karoliny Kózkówny

8:00
+ Barbara Kaźmierczak (6. rocznica śmierci)
16:00
W intencji seniorów żywych i zmarłych od Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Witkowie
18:00
+ Intencje do Matki Bożej Nieustającej Pomocy — nowennowe
(poniżej)

19.11.2020 r.
Czwartek

8:00
+ Krzysztof Półrolniczak – od rodziców z Powidza
18:00
+ Władysława, Tadeusz Piętka i Czesław Janicki

20.11.2020 r.
Piątek
św. Rafała Kalinowskiego

8:00
+ Józef Deskowski – od kuzynki Urszuli
18:00
Intencje do Bożego Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia
(poniżej)

21.11.2020 r.
Sobota
Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

8:00
+ Józef Fabrowski i zmarli z rodziny Groblewskich i Skoniecznych
18:00
+ Henryk Wojtkowiak – od sąsiada Tadeusza Nowaka

22.11.2020 r.
XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7:30
+ Zdzisław Kowalik – od siostry Renaty z mężem
9:00

+ Henryka, Ludwik Rakowscy i zmarli z rodziny Rakowskich i Marszałkowskich
10:30
+ Regina Ziemba- Jerzewska – od Marii i Arka Nowaków z dziećmi
12:00
+ Maria Cichomska – od Jolanty Walaszek z rodziną
Chrzest święty: Lilianna Leśniewska
15:00
Msza św. zbiorowa (intencje poniżej)
17:00
+ Marianna, Władysław, Jarosław, Bogdan Wuccy

23.11.2020 r.
Poniedziałek
św. Klemensa I
św. Kolumbana

18:00
Modlitwa przez wstawiennictwo św. Mikołaja- patrona parafii za wspólnotę
+ Wiesław Ściążko (17. rocznica śmierci)

24.11.2020 r.
Wtorek

św. Andrzeja Dung- Lac

8:00
+ Józef Deskowski – od Oli i Tomka z rodziną
18:00
+ Barbara Łykowska – od dzieci z rodzinami

25.11.2020 r.
Środa

św. Katarzyny Aleksandryjskiej

8:00
+ Katarzyna Gołygowska – od Grażyny i Joanny z rodzinami
18:00
+ Intencje do Matki Bożej Nieustającej Pomocy — nowennowe
(poniżej)

26.11.2020 r.
Czwartek

8:00
+ Andrzej Tyczka – od Niewiadomskich z Piasków
18:00
+ Anna, Edmund Nowiccy

27.11.2020 r.
Piątek

8:00
+ Bożena Jóźwik (8. rocznicę śmierci)
18:00
Intencje do Bożego Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia
(poniżej)

28.11.2020 r.
Sobota

8:00
+ Jan, Zofia Łopata i Józef Fabrowski
18:00
+ Zdzisław Kowalik – od siostrzenicy Moniki z rodziną

29.11.2020 r.
I Niedziela Adwentu

7:30
+ Jerzy Grot – od rodziny Sadowskich i Nowickich
9:00
+ Zdzisław Kowalik – od brata Tadeusza z rodziną
10:30
+ Stanisław Manuszak – od córki Renaty z mężem i synami
12:00
+ Mirosław Okoński – od żony z córkami i wnukiem
17:00
+ Michał, Weronika, Florian, Rozalia, Dorota Wolniewińscy oraz Szczepan, Rozalia Maćkowiak

30.11.2020 r.
Poniedziałek

św. Andrzeja Apostoła

18:00
Modlitwa przez wstawiennictwo św. Mikołaja- patrona parafii za wspólnotę
Dla Andrzeja o dary Ducha św., błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej








Msza św. zbiorowa – 8.11.2020 r. godz. 15:00

  1. + Bogdana Wojtkowiak – od Emilii Kubiak z rodziną
  2. + Aleksander Gadziński – od Ewy i Henryka Łukowskich z dziećmi
  3. + Aleksandra Wesołowska – od sąsiadów
  4. + Sabina Maleszka – od rodziców Patryka
  5. + Helena Rakoczy – od córki Bożeny z mężem Krzysztofem
  6. + Grzegorz Rzymyszkiewicz – od zony Ireny z córką Magdaleną i wnukiem Maurycym
  7. + Franciszka Janaszak – od syna Zenona z żoną

Msza św. zbiorowa – 15.11.2020 r. godz. 15:00

  1. + Bogdana Wojtkowiak – od Haliny Kubiak z rodziną
  2. + Aleksander Gadziński – od Małgorzaty i Ryszarda Łukowskich z dziećmi
  3. + Aleksandra Wesołowska – od Ireny Knast z rodziną
  4. + Helena Rakoczy – od wnuczki Agnieszki z rodziną
  5. + Grzegorz Rzymyszkiewicz – od syna Rafała z żoną i wnukiem
  6. + Franciszka Janaszak – od rodziny Andrzejewskich i Gronowskich
  7. + Eugeniusz Zięba – od Grzegorza i Kamili Jabkiewicz

Msza św. zbiorowa – 22.11.2020 r. godz. 15:00

  1. + Bogdana Wojtkowiak – od córki Agnieszki z mężem
  2. + Aleksander Gadziński – od Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Witkowie i Strażaków Ochotników
  3. + Aleksandra Wesołowska – od Elżbiety Kowalskiej
  4. + Jan Kowalski i zmarli z rodziny Kowalskich i Trzulickich
  5. + Helena Rakoczy – od wnuczki Karoliny z rodziną
  6. + Krzysztof Kolasiński – od brata Wojciecha z rodziną
  7. + Eugeniusz Zięba – od wnuczki Wioletty z mężem i córkami

Msza św. zbiorowa – 29.11.2020 r. godz. 15:00

  1. + Roman Górnicki – od kolegów syna
  2. + Halina Prętkowska – od syna Jerzego z rodziną

INTENCJE MSZALNE – Msza św. za zmarłych 1 listopada godz. 14:00

  1. + Halina i Roman Janiccy
  2. + Bolesław (10 rocz. śm.), Maria ( 5 rocz. śm.) Miechowicz od córki Marty
  3. + Bronisław Szczepański od syna Pawła z rodziną
  4. + Bogumiła Jaworek od rodziny Bator
  5. + Jacek Kobielski od chrzestnej Wandy Szoszorek i rodziny Pindraszaków
  6. + Konstanty, Anna, Stanisław Szynkler; Artur Głowacki, Władysław Majewski  i Józef Parczewski
  7. + Szymon Siuda od bratanicy Ani z rodziną
  8. + Barbara Długokęcka od rodziny Bednarków z Folwarku
  9. + Halina Janowicz od szwagra Feliksa z rodziną
  10. + Grzegorz Urbański od żony i córki z rodziną
  11. + Marianna (8 rocz. śm.) i Szczepan Superczyńscy
  12. + Piotr Idziak od żony Małgorzaty
  13. + Ludwika, Tadeusz i Joachim Słomka oraz Katarzyna Nowak
  14. + Wiktoria, Sylwester i Pelagia Wędzikowscy oraz Józef Nowaczyk
  15. + Bogdana Wojtkowiak
  16. + Roman i Czesława Jaskólscy i zmarli z rodziny
  17. + Czesław, Włodzimierz, Agnieszka i Jadwiga Grzesiewicz
  18. + Kazimiera i Jan Mielcarek
  19. + Jan i Maria Chmielewscy
  20. + Kazimierz Kidacki i Teresa Bielak
  21. + Stanisław, Henryk Witkowiak ; Sabina, Wojciech, Jan Grobelny; Pelagia, Stefan Janaszak
  22. + Hieronim Blaszyński
  23. + Jan i Bogumiła Jaworek od wnuka Marcina z żoną Joanną oraz wnuczki Sylwii i Bartka
  24. + Andrzej Kędzierski i zmarli z rodziny
  25. + Feliks Jaworski w 31 rocznicę śmierci, Barbara i Krystyna Długokęcka oraz zmarli z rodziny Jaworskich, Biadaszów, Piętków i Fronców

INTENCJE MSZALNE – Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy

Środa 4.11.2020 r. godz. 18:00

  1. W intencji papieskiej na listopad: Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.
  2. Za zmarłego Bp. Bogdana Wojtusia
  3. + Krystyna w 6. rocznicę śmierci, Stefan i Aniela Trzaskawka  oraz Marianna i Jan Śmigielscy
  4. + Jacek Kobielski od sąsiadów Aurelii i Eugeniusza z dziećmi
  5. + Paweł Łyskawa od rodziny Nowaków z Mąkownicy oraz Karola i Agnieszki Nowaków z Witkowa
  6. + Czesław Trzaskawka od Barbary Trzaskawka
  7. + Marianna Nowak od siostry z mężem i chrześnicy Hanny
  8. + Teresa Wojtas od rodziny Kokott i Kupaj
  9. + Barbara Długokęcka od Danuty i Tadeusza Gronowskich z rodziną
  10. + Halina Janowicz od Mironiegi Walczak
  11. + Józef Banaszak od sąsiadów z ulicy Dworcowej 1
  12. + Teresa Szturomska od rodziny Soppów
  13. + Ignacy Kaczmarek od Iwony i Jana Orchowskich
  14. + Wojciech Miczyński w 8. rocznicę śmierci oraz zmarli z rodziny Miczyńskich i Konieczków
  15. + Wojciech Zbierański od Aliny Zbierańskiej
  16. + Jan Jaworek od Grzegorza Jóźwiaka oraz Krystyny i Andrzeja Świderskich
  17. + Zofia Zaręba w 3. rocznicę śmierci
  18. + Aleksander Gadziński od wspólnoty parafialnej pw. św. Mikołaja w Witkowie
  19. W intencji tych, którzy zamówili Msze św.

Środa 18.11.2020 r. godz. 18:00

  1. W intencji papieskiej na listopad: Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.
  2. Za zmarłego Bp. Bogdana Wojtusia
  3. + Stefan Czarnecki od Zarządu Osiedla nr. 4
  4. + Jacek Kobielski od pracowników ZGK Witkowo
  5. + Czesław Trzaskawka od chrześniaka Ireneusza Pietruchy z rodziną
  6. + Teresa  Wojtas od sąsiadów Kowalików i Wełnitzów
  7. + Halina Janowicz od Małgorzaty Adamczyk
  8. + Barbara Długokęcka od rodziny Piechockich
  9. + Jerzy Majchrzak od pracowników sklepu „Bajka”
  10. + Jan Jaworek od rodziny Michalaków, Szymańskich i Poźniaków
  11. + Anna i Celina Solarek
  12. + Aleksandra Wesołowska od opiekunek
  13. + Wacław Słodziński od Renaty z rodziną
  14. + Aleksander Gadziński od PRD
  15. + Bogdana Wojtkowiak od Marii z rodziną z Gniezna
  16. + Helena Rakoczy od rodziny Manuszaków i Janiny Strugalskiej
  17. + Krzysztof Kolasiński od koleżanek ze szkoły podstawowej
  18. W intencji tych, którzy zamówili Msze Św.

Środa 25.11.2020 r. godz. 18:00

  1. W intencji papieskiej na listopad: Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.
  2.  Za zmarłego Bp. Bogdana Wojtusia
  3. + Eugeniusz Mazurkiewicz w 21. rocznica śmierci
  4. + Jerzy Masłowski w 4. rocznicę śmierci od żony z rodziną
  5. + Jacek Kobielski od rodziny Drzazgowskich
  6. + Krzysztof Szcześniak w 2 rocznicę śmierci
  7.  + Aleksander Gadziński od Parafialnej Rady Ekonomicznej
  8.  + Helena Loch od Szcześniaków, Janasów i Koteckich
  9.  + Bogdana Wojtkowiak od Iwony i Jana Orchowskich
  10. + Witold, Jadwiga, Wacław Knast
  11. + Wacław Słodziński od Beaty Szkudlarek i Rzymyszkiewiczów
  12. + Helena Rakoczy od córki Wandy z dziećmi: Magdaleną i Pawłem
  13. + Franciszka Janaszak od opiekunek Kariny i Renaty
  14. + Honorata Mika od chrześniaka Jarosława
  15. + Grzegorz Rzymyszkiewicz od Anety, Marzeny i Radosława Rzymyszkiewicz
  16. + Teodor Kiełczewski od brata Stefana Kiełczewskiego oraz Krystyny i Henryka Gromadzińskich
  17. + Eugeniusz Zięba od kuzyna Czesława z rodziną z Gniezna
  18. W intencji tych, którzy zamówili Msze Św.

INTENCJE MSZALNE – Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Piątek 06.11.2020 r. godz. 18:00

  1. Wynagradzająca NSPJ od Straży Honorowej
  2. Za zmarłego ks. kanonika Antoniego Piś
  3. + Bronisław Szczepański od Małgorzaty i Krzysztofa  Gruszczyńskich z Kleczewa
  4. + Ewa Korpusik rodziny Wędzikowskich
  5. + Lubomiła Szcześniak od Tadeusza Nowaka
  6. + Marian Kozłowski od mieszkańców sołectwa Małachowo Kępe
  7. + Paweł Łyskawa od sąsiadów Wędzikowskich z Mąkownicy
  8. + Jacek Kobielski od Stanisława Słowińskiego
  9. + Czesław Trzaskawka od ciotki Ireny i rodziny Zielińskich
  10. + Teresa Wojtas od Marii Walerus i Teresy Cieślak z rodzinami
  11. + Jan Jaworek od Teresy z rodziną
  12. + Bogdana Wojtkowiak od państwa Adamczyków z ul. Powstańców Wielkopolskich
  13. W intencji tych, którzy zamówili Msze św.

Piątek 13.11.2020 r. godz. 18:00

  1. W podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Jadwigi w dniu 90. urodzin
  2. Z prośbą o szczęśliwą operację dla Haliny
  3. Za zmarłego ks. kanonika Antoniego Piś
  4. + Marian Kozłowski od Piotra Przybylskiego
  5. + Jacek Kobielski od chrześniaka Tomasza Kobielskiego
  6. + Paweł Łyskawa od Katarzyny z dziećmi
  7. + Barbara Długokęcka od koleżanki Ewy z rodziną
  8. + Józef Jastrzębski w 14. rocznicę śmierci
  9. + Józef Banaszak od rodziny Reselskich i Dolatów
  10. + Anna Bosacka w 1. rocznicę śmierci od wnuczki Elżbiety z mężem
  11. + Tadeusz Sterling w 20. rocznicę śmierci oraz Helena i Mieczysław Kosz
  12. + Irena i Edward Kwiecińscy
  13. + Helena Rakoczy od mieszkańców sołectwa Malenin
  14. + Grzegorz Rzymyszkiewicz od rodziny Wyszyńskich i Rybińskich
  15. + Aleksandra Wesołowska od rodziny Musidlaków z ulicy Dębińskiej
  16. + Franciszka Janaszak od rodziny Kubasiaków i Mężyńskich
  17. + Bogdana Wojtkowiak od Teresy i Zbigniewa Szcześniak z rodziną
  18. + Stanisława Bieniek od kuzyna Ryszarda z żoną
  19. W intencji tych, którzy zamówili Msze św.

Piątek 20.11.2020 r. godz. 18:00

  1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski , z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej dla Marii z okazji 80. urodzin
  2. Za zmarłego ks. kanonika Antoniego Piś
  3. + Marian Kozłowski od rodziny Kończaków
  4. + Paweł Łyskawa od sąsiada Wacława Łykowskiego z dziećmi i rodzinami
  5. + Jacek Kobielski od kolegi Krzysztofa Antczak z rodziną
  6. + Ignacy Kaczmarek od Alicji z mężem i rodziną
  7. + Mieczysław Romanowski od teściowej
  8. + Jadwiga Lewandowska od rodziny Białas
  9. + Jerzy Siara od klubowiczów „ Witkowo Biega”
  10.  + Cecylia Mróz 10. rocznica śmierc i- intencja imieninowa od córki z rodziną
  11.  + Krzysztof Kolasiński od Wiesławy i Stanisława Chmiel z rodziną
  12.  + Stanisława Bieniek od Stefanii Starczewskiej i rodziny Piechockich
  13.  + Helena Rakoczy od Stanisława i Małgorzaty Kryszak z rodziną
  14.  + Wacław Słodziński od Ewy i Krzysztofa Kowalskich z ul. Piastowskiej
  15.  + Franciszka Janaszakod Elżbiety i Józefa Grobelnych
  16.  + Jadwiga Woźniak od Heleny i Bronisława Zielińskich z rodziną
  17. W intencji tych, którzy zamówili Msze św.

Piątek 27.11.2020 r. godz. 18:00

  1. Za zmarłego ks. kanonika Antoniego Piś
  2. + Ludwik Rajzel od córki Beaty z rodziną
  3. + Ewa Korpusik od syna Kamila z rodziną
  4. + Jacek Kobielski od chrześnicy Justyny Kołodziejek
  5. + Barbara Długokęcka od rodziny Burzyńskich i Pińczak
  6. + Bogdana Wojtkowiak od wnuczki Agaty z mężem i synem
  7. + Helena Rakoczy od Elżbiety i Józefa Grobelnych
  8. + Maria Biegała od bratanicy Danki z rodziną
  9. + Franciszka Janaszak od Wiesławy Grześkowiak z mężem i rodziną
  10. + Eugeniusz Zięba od delegacji „ Twój Market” Powidz
  11. + Wojciech Wawrzyniak od Ireny Bauzy z rodziną
  12. + Teodor Kiełczewski od Stanisławy Kiełczewskiej z synem Ryszardem
  13. + Adam Kotecki od Włodzimierza i Wioletty Jaskólskich
  14. W intencji tych, którzy zamówili Msze św.