Wierni

Wspólnota parafialna liczy ok. 4 tysięcy wiernych. Składa się z trzech części obszarowych: miasta, osiedla i wiosek. W każda niedzielę uczęszcza ok. 30 % wiernych.

A.Parafialna Rada Duszpasterska

I. Członkowie:

Sekretarz:

  1. Danuta Zamiara – sekretarz Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej, współpracownik rendantki

    Katecheci:
  2. Justyna Nowakowska – katechetka
  3. Mariola Marciniak – katechetka
  4. Mirosława Markiewicz – katechetka
  5. Ilona Musidlak – katechetka
  6. Wojciech Kędzierski – katecheta

    Przedstawiciel Doradców Życia Małżeńskiego i Rodzinnego:
  7. Grażyna Zaryczna

    Biuro parafialne:
  8. Elżbieta Dębiak – koordynatorka ds. lektorek, rendantka
  9. Marta Haławska – kronikarz parafialny, współpracownik rendantki

    Koordynatorzy:
  10. Wojciech Chmielewski – koordynator ds. administracyjnych cmentarza
  11. Marian Mielcarek – koordynator ds. administracyjnych cmentarza
  12. Bartłomiej Haławski – koordynator ds. mediów parafialnych
  13. Anna Gibała – koordynator ds. korespondencji i kawiarenki parafialnej
  14. Danuta Rabiega – koordynator ds. logistycznych parafii
  15. Aleksandra Kaczmarek – koordynator ds. troski o Dom Boży
  16. Józefa Szczepek – koordynator ds. troski o Dom Boży

    Stowarzyszenia i grupy:
  17. Kazimierz Kaczmarek – przedstawiciel Rycerzy – Wielki Rycerz Kolumba –
  18. Lesław Szczepek – przedstawiciel zakrystianów
  19. Miron Rybacki – przedstawiciel „Domowego Kościoła”
  20. Małgorzata Rybacka – przedstawiciel „Domowego Kościoła”
  21. Elżbieta Kowalska – przedstawiciel Straży Honorowej NSPJ
  22. Andrzej Borowicz – przedstawiciel Wieczernika Niepokalanego Serca Maryi
  23. Jadwiga Borowicz – przedstawiciel służby zdrowia
  24. Janina Wędzikowska – przedstawiciel sołtysów i stowarzyszenia „Żywy Różaniec”
  25. Adam Wożniak – przedstawiciel Liturgicznej Służby Ołtarza
  26. Paweł Dębiak – przedstawiciel Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej
  27. Tomasz Jędrzejak – przedstawiciel Parafialnej Pieszej Pielgrzymki Promienistej
  28. Wiktor Sadowski – przedstawiciel młodzieży
  29. Józef Robaszkiewicz – przedstawiciel rodzin powołanych z parafii
  30. Renata Robaszkiewicz – przedstawiciel rodzin powołanych z parafii

    Konsultorzy:
  31. Arleta Bekas  – przedstawiciel oświaty, wicedyrektor SP1
  32. Sylwia Kuczyńska  – katechetka
  33. Ks. Prefekt Julian Wawrzyniak  – prefekt, współpracownik w duszpasterstwie

Parafialna Rada Duszpasterska
Parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie
Grupa 1: Posługa słowa Bożego

  1. Józef Robaszkiewicz – przedstawiciel rodzin powołanych z parafii
  2. Marian Mielcarek – koordynator ds. administracyjnych cmentarza
  3. Kazimierz Kaczmarek – Wielki Rycerz Kolumba
  4. Józefa Szczepek – koordynator ds. troski o Dom Boży
  5. Jadwiga Borowicz – przedstawiciel służby zdrowia
  6. Mariola Marciniak – katechetka
  7. Grażyna Zaryczna – katechetka, doradczyni życia małżeńskiego i rodzinnego
  8. Paweł Dębiak – przedstawiciel Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej
  9. Bartłomiej Haławski – koordynator ds. mediów parafialnych
  10. Arleta Bekas – przedstawiciel oświaty, wicedyrektor SP1
  11. Sylwia Kuczyńska  – katechetka
    Mariola Marciniak – Animator i Sekretarz grupy

Parafialna Rada Duszpasterska
Parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie
Grupa 2: Posługa sakramentalna

  1. Renata Robaszkiewicz – przedstawiciel rodzin powołanych z parafii
  2. Anna Gibała – koordynator ds. korespondencji
  3. Aleksandra Kaczmarek – koordynator ds. troski o Dom Boży
  4. Miron Rybacki – przedstawiciel „Domowego Kościoła”
  5. Elżbieta Kowalska  – przedstawiciel Straży Honorowej NSPJ
  6. Janina Wędzikowska – przedstawiciel sołtysów
  7. Mirosława Markiewicz – katechetka
  8. Wojciech Kędzierski – katecheta
  9. Elżbieta Dębiak – koordynatorka ds. lektorek
  10. Danuta Zamiara – sekretarz Parafialnej Rady Ekonomicznej
  11. Marta Haławska – kronikarz parafialny, współpracownik Rendantki
    Renata Robaszkiewicz – Animator i Sekretarz grupy

Parafialna Rada Duszpasterska
Parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie
Grupa 3: Posługa miłości

  1. Wojciech Chmielewski – koordynator ds. administracyjnych cmentarza
  2. Danuta Rabiega – koordynator ds. logistycznych parafii
  3. Lesław Szczepek – zakrystianin
  4. Małgorzata Rybacka – przedstawiciel „Domowego Kościoła”
  5. Andrzej Borowicz – przedstawiciel  Wieczernika Niepokalanego Serca Maryi
  6. Justyna Nowakowska – katechetka
  7. Ilona Musidlak – katechetka
  8. Adam Wożniak – przedstawiciel Liturgicznej Służby Ołtarza
  9. Tomasz Jędrzejak – przedstawiciel  Parafialnej Pieszej Pielgrzymki Promienistej
  10. Wiktor Sadowski – przedstawiciel młodzieży
  11. Ks. Prefekt Julian Wawrzyniak– prefekt, współpracownik w duszpasterstwie

B. Parafialna Rada Ekonomiczna

Członkowie: Danuta Zamiara – sekretarz, Dariusz Pustelnik –  ds. kontaktów z mediami, Grzegorz Trzciński, Marian Zaryczny, Wiesław Głowinkowski
Konsultorzy: Andrzej Kuczyński, Bronisław Zieliński, Henryk Łukowski, Janusz Rabiega, Józef Robaszkiewicz, Mieczysław Janicki, Waldemar Wojciechowski, Wojciech Matuszak, ks. prefekt mgr Julian Wawrzyniak

C.Katecheci: Mariola Marciniak, Markiewicz Mirosława, Wojciech Kędzierski, Justyna Nowakowska, Sylwia Kuczyńska

D.Katechiści: Przygotowanie do sakramentu chrztu św.: Państwo Miron i Małgorzata Rybaccy, Dariusz i Agnieszka Rybaccy

E.Doradcy Życia Małżeńskiego i Rodzinnego: Grażyna Zaryczna i Państwo Andrzej i Sylwia Kuczyńscy

F.Liturgiczna Służba Ołtarza

  • Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. Miron Rybacki, Paweł Dębiak, Tomasz Jędrzejak
  • Lektorzy:  Wiktor Sadowski, Adam Woźniak, Kazimierz Kaczmarek, Lesław Szczepek, Jan Stefański, Roland Łuków, Mikołaj Licheniak, Jakub Drzewiecki, Dariusz Pustelnik
  • Niewiasty pełniący posługę lektora:  Elżbieta Dębiak, Małgorzata Rybacka, Jolanta Barańska, Danuta Jakimowicz, Józefa Szczepek, Sylwia Kuczyńska, Marta Haławska, Emilia Kujawska, Janina Wędzikowska, Ilona Musidlak, Elżbieta Mańko, Małgorzata Szeszycka, Barbara Dutko, Elżbieta Kowalska, Aleksandra Kaczmarek, Mariola Marciniak, Mirosława Markiewicz, Justyna Nowakowska, Patrycja Depczyńska
  • Modlitwa powszechna: Grzegorz Trzciński
  • Psałterzyści: Weronika Popek, Elżbieta Dębiak, Józefa Szczepek
  • Ministranci:
  • Kolektanci: Bartz Eugeniusz, Bosacki Franciszek, Chmielewski Wojciech , Dolata Benedykt , Godoń Kazimierz, Haławski Bartłomiej, Janicki Mieczysław, Kaczmarek Kazimierz, Kędzierski Wojciech, Kropaczewski Paweł, Kujawski Roman, Markiewicz Zdzisław, Mielcarek Marian , Pustelnik Dariusz, Rabiega Janusz, Robaszkiewicz Józef, Stefański Jan, Szczepek Lesław, Topolski Wojciech, Trzciński Grzegorz, Wyszyński Józef, Zaryczny Marian, Zieliński Bronisław. Ziółkowski Witold
  • Zakrystianie: Lesław Szczepek (odpowiedzialny), Kazimierz Kaczmarek, Roman Kujawski, Bartłomiej Haławski, Kazimierz Godoń.
  • Organiści: Mieczysław Kaźmierczak, Sampler: Marta Haławska, Lesław Szczepek

G.Diakonie

  • Biuro parafialne: Elżbieta Dębiak – Rendantka, Danuta Zamiara, Marta Haławska
  • Administracja Plebanii: Danuta Rabiega. Koordynatorki: Ewelina Sybik Ratajszczak, Grabowska Elżbieta, Kaczmarek Aleksandra, Kosz Maria, Kropaczewska Grażyna, Stefania Rogowska, Szalaty Renata, Wolniewinska Bożena.
  • Diakonia Piękna Domu Bożego: Aleksandra Kaczmarek, Józefa Szczepek; Dekoracje: Elżbieta Dębiak; Obrusy:  Ewelina Ratajszczak, Maria Matuska Małgorzata Michalak; Kaplica NSPJ: Elżbieta Kowalska, Kaplica Niekalanego Serca Maryi: Mariola Marciniak
  • Administracja cmentarza: Wojciech Chmielewski, Marian Mielcarek
  • Diakonia pogrzebu: Henryk Łukowski, Państwo: Roman i Emilia Kujawscy
  • Media parafialne: Bartłomiej i Marta Haławscy

H. Stowarzyszenia i grupy

  • Rycerze Kolumba. Rada: 17538 Vivat Jezus!
  1. Brat Kazimierz Kaczmarek – Wielki Rycerz
  2. Brat Lesław Szczepek – Zastępca Wielkiego Rycerza
  3. Brat Grzegorz Trzciński – Sekretarz ds. Finansów
  4. Brat Roman Kujawski – Strażnik Wnętrza
  5. Brat Bronisław Zieliński  – Skarbnik
  6. Brat Paweł Kropaczewski – Strażnik Bram
  7. Brat Paweł Dębiak – Lektor
  8. Brat Janusz Rabiega – Kanclerz
  9. Brat Andrzej Jasiecki – Radca, rzecznik
  10. Brat Eugeniusz Bartz – Kronikarz
  11. Brat Wojciech Topolski – Kustosz
  12. Brat Przemysław Dolata – Rada Powierników
  13. Brat Bartłomiej Haławski – Rada Powierników
  14. Brat Stanisław Budynek – Rada Powierników
  15. Brat Eugeniusz Dubiński
  16. Brat Mieczysław Jantas
  17. Brat Jan Rumianowski
  18. Brat Jan Stefański
  19. Brat Marek Maciejewski
  20. Brat Piotr Szalaty
  21. Brat Henryk Łukowski
  22. Ks. prefekt Julian Wawrzyniak
  23. Kapelan:  ks. kan. dr hab. Franciszek Jabłoński
  • Domowy Kościół: Para animatorska – Tomasz i Małgorzata Szeszyccy, Członkowie: Paweł i Elżbieta Dębiak, Dariusz i Agnieszka Rybaccy, Tomasz i Aleksandra Jędrzejak, Adam i Anna Woźniak. Do kręgu poza parafią: Miron i Małgorzata Rybaccy, Zamiara.
  • Straż Honorowa NSPJ: Osoba odpowiedzialna: Elżbieta Kowalska,
  • Żywy Różaniec: Osoba odpowiedzialna: Janina Wędzikowska, Antczak Halina, Belino Danuta, Białas Maria, Bojarska Teresa, Brzezińska Elżbieta, Bytner Mieczysława, Danisewicz Maria, Dąbek Marianna, Deskowska Jadwiga, Dolata Barbara, Dutko Barbara, Dziedzic Maria, Fronc Wiesława, Gbur Krystyna, Gładziszewska Halina, Janicka Genowefa, Jarząbska Helena, Jaworska Barbara, Jędrzejak Maria, Jóźwiak Zbigniewa, Kaźmierczak Helena, Kiernikowska Zdzisława, Koralewska Aleksandra, Knast Irena, Knast Izabela, Kokott Dorota, Kokott Sylwia, Kokott Marlena, Kowalska Elżbieta, Król Maria, Krysztofiak Irena, Kujawa Eugenia, Kupaj Justyna, Lech Maria, Lis Irena, Łykowska Hanna, Majchrzak Elżbieta, Maroszek Urszula, Matuska Maria, Mielcarek Czesława, Modrzejewska Stefania, Nowacka – Wawrzyniak Janina, Nowicka Barbara, Osowska Lucyna, Pankowska Urszula, Popek Janina, Poznańska Zofia, Prętkowska Małgorzata, Rachmajda Teresa, Rakowska Czesława, Rezulak Halina, Rutecka Kazimiera, Rutecka Maria, Rutecka Sławomira, Słowińska Maria, Sobieraj Irena, Sobieralska Genowefa, Sterling Janina, Szalaty Renata , Szczepańska Janina, Szcześniak Teresa, Szcześniak Wiesława, Tomczak Lila, Turkot Halina, Trzaskawka Barbara, Tysiąc Henryka, Węcka Bożena, Wędzikowska Janina, Wolniewińska Elżbieta, Wróblewska Jadwiga, Zazula Urszula, Zielińska Stanisława, Ziemba Helena, Żołdak Elżbieta
  • Stowarzyszenie Wspieranie Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Osoba odpowiedzialna: Renata Robaszkiewicz,
  • Parafialne Ognisko Misyjne. Osoba odpowiedzialna: Anna Gibała,
  • Margaretki: Osoba odpowiedzialna: Dutko Barbara, Bartkowiak Janina, Bartkowiak Róża, Dąbek Marianna, Dolata Barbara, Hyżak Małgorzata , Jędrzejak Maria, Jędrzejaszek Maria, Kędzierska Maria, Kmiecik Teresa, Knast Hanna, Kosz Maria, Kowalska Elżbieta, Mazurkiewicz Bogumiła, Nowak Wanda, Orchowski Edmund, Parzyńska Bożena, Prętkowska Małgorzata, Szalaty Renata, Szcześniak Teresa, Szcześniak Zbigniew, Wesołowska Hanna, Węcka Bożena, Włodarczyk Bożena, Włodarczyk Mirosław, Wolniewińska Bożena, Zomer Anna.
  • Wieczernik Niepokalanego Serca Maryi:
  • Parafialna Piesza Pielgrzymka Witkowska:

I. Medal „Zasłużony dla parafii”:

2019

  1. Henryka i Ewy Łukowskich
  2. Bronisława i Heleny Zielińskich
  3. Pawła i Elżbiety Dębiak
  4. Dariusza i Hanny Pustelnik
  5. Mariana i Grażyny Zarycznych
  6. Janusza i Danuty Rabiega
  7. Grzegorza i Dorota Trzcińskich
  8. Mirona i Małgorzaty Rybackich
  9. Tomasza i Aleksandry Jędrzejak
  10.  Mieczysława i Haliny i Janickich  
  11.  Zbigniew Szcześniak
  12.  Józef i Renata Robaszkiewicz

2020

  1. Lesław i Józefa Szczepek
  2. Roman i Emilia Kujawscy
  3. Kazimierz i Aleksandra Kaczmarek
  4. Stefan i Stefania Rogowscy
  5. Danuta Zamiara
  6. Ewa Zachwieja

J. Dyplom: „Zasłużony dla parafii”

2019

  1. Państwo Józef i Renata Robaszkiewicz
  2. Państwo Lesław i Józefa Szczepek
  3. Państwo Kazimierz i Aleksandra Kaczmarek
  4. Pan Dariusz Pustelnik
  5. Pani Patrycja Depczyńska
  6. Pani Elżbieta Kowalska
  7. Pani Krystyna Rachelska
  8. Państwo Bartłomiej i Marta Haławscy
  9. Pan Mieczysław Kaźmierczak
  10. Pani Barbara Chrzanowska
  11. Pan Marian Mielcarek
  12. Pan Wojciech Chmielewski
  13. Pan Wojciech Kędzierski
  14. Pani Ilona Musidlak
  15. Pani Mirosława Markiewicz
  16. Pani Mariola Marciniak
  17. Pani Justyna Nowakowska
  18. Państwo Marian i Agnieszka Łukowscy
  19. Państwo Franciszek i Janiny  Wędzikowskich
  20. Pani Barbara Dutko
  21. Pani Honorata Glanc
  22. Pan Wojciech Matuszaka
  23. Państwo Dariusz i Agnieszka Rybackich
  24. Drukarnia Scriptor z Gniezna
  25. Pani Danuta Zamiara
  26. Pan Adam Wożniak
  27. Państwo Adama i Małgorzata Laszczyńscy z Norwegii

2020

  1. Anna Gibała
  2. Marzena Cicha
  3. Stanisław Budynek
  4. Franciszek Bosacki
  5. Krzysztof Pawlaczyk
  6. Sławomir Kubiak
  7. Hieronima Gadzińska
  8. Józef Michalak
  9. Eugeniusz Myszkowski
  10. Arkadiusz Rutecki
  11. Maciej Walerczyk