Harmonogram całorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu w I Piątki Miesiąca 2022

7 stycznia 2022 r.:

  • 9.00 – Małachowo Wierzbiczany i Kępe;
  • 10.00 – Małachowo Wierzbiczany „Nad Szosą Gnieźnieńską”;
  • 11.00 – Małachowo Złych Miejsc i Szemborowice;
  • 12.00 – Mąkownica;
  • 13.00 – ul. Mickiewicza 2,4,6;
  • 14.00 – ul. Mickiewicza 3,5;
  • 15.00 – ul. Młyńska;
  • 16.00 – ul. Modrzewiowa i Nowa

4 lutego 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Ogrodowa;
  • 10.00 – ul. Osiedlowa;
  • 11.00 – ul. Oświatowa;
  • 12.00 – ul. Park Kościuszki;
  • 13.00 – ul. Parkowa;
  • 14.00 – Piaski;
  • 15.00 – ul. Piastowska;
  • 16.00 – ul. Piękna;
  • 17.00 – ul. Piwna.

4 marca 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Pogodna;
  • 10.00 – ul. Polna;
  • 11.00 – ul. Powidzka;
  • 12.00 – ul. Powstańców Wlkp.;
  • 13.00 – ul. Poznańska;
  • 14.00 – ul. Północna;
  • 15.00 – ul. Prosta;
  • 16.00 – ul. Pułkownika Hynka (parzyste);
  • 17.00 – ul. Pułkownika Hynka (nieparzyste).

1 kwietnia 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Radosna;
  • 10.00 – ul. Różana;
  • 11.00 – ul. Rumowa;
  • 12.00 – ul. Rzemieślnicza;
  • 13.00 – ul. Skorzęcin Huby;
  • 14.00 – ul. Skorzęcka;
  • 15.00 – ul. Skośna;
  • 16.00 – ul. Słoneczna;
  • 17.00 – ul. Słowackiego 2.

6 maja 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Słowackiego 4;
  • 10.00 – ul. Słowiańska;
  • 11.00 – Sosnowa;
  • 12.00 – ul. Spokojna;
  • 13.00 –ul. Sportowa;
  • 14.00 – ul. Stary Rynek;
  • 15.00 – ul. Strzałkowska;
  • 16.00 – Strzyżewo Witkowskie;
  • 17.00 – ul. Szampańska

3 czerwca 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Szkolna;
  • 10.00 – ul. Szmaragdowa;
  • 11.00 – ul. Topolowa;
  • 12.00 – ul. Tylna;
  • 13.00 – ul. Warszawska;
  • 14.00 – Wiejska;
  • 15.00 – Wiekowo;
  • 16.00 – ul. Wierzbowa;
  • 17.00 – ul. Wincentego Witosa.

1 lipca 2022 r.:

  • 9.00 – ul .Wiosenna;
  • 10.00 – Witkówko;
  • 11.00 – ul. Wodociągowa;
  • 12.00 – ul. Wojska Polskiego 2, 2A;
  • 13.00 – ul. Wojska Polskiego 1, 3;
  • 14.00 – ul. Wrzesińska;
  • 15.00 – ul. Wschodnia;
  • 16.00 – ul. Zachodnia;
  • 17.00 – ul. Zacisze

5 sierpnia 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Zakole;
  • 10.00 – ul. Zielona;
  • 11.00 – ul. Zuchów;
  • 12.00 – ul. Żwirki i Wigury 5;
  • 13.00 – ul. Żwirki i Wigury 7;
  • 14.00 – ul. Żwirki i Wigury 6;
  • 15.00 – ul. Żwirki i Wigury 8;
  • 16.00 – ul. Żwirki i Wigury 10;
  • 17.00 – ul. Żwirki i Wigury 12.

2 września 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Akacjowa;
  • 10.00 – ul. Armii Poznań;
  • 11.00 – ul. Bajeczna;
  • 12.00 – ul. Bolesława Chrobrego;
  • 13.00 – ul. Braci Łukowskich;
  • 14.00 – ul. Brzozowa;
  • 15.00 – Chłądowo;
  • 16.00 – ul. Cmentarna;
  • 17.00 – ul. Czerniejewska 11, 13A.

7 października 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Czerniejewska 16, 16A;
  • 10.00 – ul. Czerniejewska 7,9;
  • 11.00 – ul. Czerniejewska 12;
  • 12.00 – ul. Czerniejewska 1-6;
  • 13.00 – ul. Czerniejewska 18-32A;
  • 14.00 – ul. Czerniejewska 8,10;
  • 15.00 – Dębina;
  • 16.00 – ul. Dębińska;
  • 17.00 – ul. Dojazdowa.

4 listopada 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Dworcowa;
  • 10.00 – Folwark;
  • 11.00 – ul. Gimnazjalna;
  • 12.00 – Głożyny;
  • 13.00 – ul. Gnieźnieńska;
  • 14.00 – ul. Harcerska;
  • 15.00 – Huta Skorzęcka;
  • 16.00 – ul. Jana Pawła II;
  • 17.00 – ul. Jasna 51-59.

2 grudnia 2022 r.:

  • 9.00 – ul. Jasna 1-49;
  • 10.00 – ul. Jesionowa;
  • 11.00 – ul. Jodłowa;
  • 12.00 – Kamionka;
  • 13.00 – Kołaczkowo bloki 4-7;
  • 14.00 – Kołaczkowo gospodarstwa i bloki od 1-3;
  • 15.00 – ul. Komisji Edukacji Narodowej;
  • 16.00 – ul. Kosynierów Miłosławskich (do ul. Skorzęckiej);
  • 17.00 – ul. Kosynierów Miłosławskich (od Skorzęckiej w kierunku Powidza).

Harmonogram całorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu w I Piątki Miesiąca 2021

1 stycznia 2021 r. Nowy Rok.

Adoracja 13.00 -17.00:

  • Małachowo Wierzbiczane,
  • Małachowo Wierzbiczany,
  • Małachowo Złych Miejsc,
  • Mąkownica,
  • Mickiewicza 2,4,6,
  • Mickiewicza 3,5,
  • Młyńska,
  • Modrzewiowa,
  • Nowa

5 lutego

  • 9.00 – Ogrodowa,
  • 10.00 – Osiedlowa,
  • 11.00 – Oświatowa,
  • 12.00 – Park Kościuszki,
  • 13.00 – Parkowa,
  • 14.00 – Piaski,
  • 15.00 – Piastowska,
  • 16.00 – Piękna,
  • 17.00 – Piwna.

5 marca:

  • 9.00 – Pogodna,
  • 10.00 – Polna,
  • 11.00 – Powidzka,
  • 12.00 – Powstańców Wlkp.,
  • 13.00 – Poznańska,
  • 14.00 – Północna,
  • 15.00 – Prosta,
  • 16.00 – Pułkownika Hynka parzyste,
  • 17.00 – Pułkownika Hynka nieparzyste.

2 kwietnia:

  • 9.00 – Radosna,
  • 10.00 – Różana,
  • 11.00 – Rumowa,
  • 12.00 – Rzemieślnicza,
  • 13.00 – Skorzęcin Huby,
  • 14.00 – Skorzęcka,
  • 15.00 – Skośna,
  • 16.00 – Słoneczna,
  • 17.00 – Słowackiego 2.

7 maja:

  • 9.00 – Słowackiego 4,
  • 10.00 – Słowiańska,
  • 11.00 – Sosnowa,          
  • 12.00  -Spokojna,
  • 13.00 – Sportowa,
  • 14.00 – Stary Rynek,
  • 15.00 – Strzałkowska,
  • 16.00 – Strzyżewo,
  • 17.00 – Szampańska.

4 czerwca:

  • 9.00 – Szkolna,
  • 10.00 – Szmaragdowa,
  • 11.00 – Topolowa,
  • 12.00 – Tyina,
  • 13.00 – Warszawska,
  • 14.00 – Wiejska,  
  • 15.00 – Wiekowo,
  • 16.00 – Wierzbowa,
  • 17.00 – Wincentego Witosa.

2 lipca:

  • 9.00 – Wiosenna,
  • 10.00 – Witkówko,
  • 11.00 – Wodociągowa,
  • 12.00 – Wojska Polskiego 2, 2A,
  • 13.00 – Wojska Polskiego 1, 3,
  • 14.00 – Wrzesińska,
  • 15.00 – Wschodnia
  • 16.00 – Zachodnia
  • 17.00 – Zacisze

6 sierpnia:

  • 9.00 – Zakole,
  • 10.00 – Zielona,
  • 11.00 – Zuchów,
  • 12.00 – Żwirki i Wigury 5,
  • 13.00 – Żwirki i Wigury 7,
  • 14.00 – Żwirki i Wiguiy 6,
  • 15.00 – Żwirki i Wigury 8,
  • 16.00 – Żwirki i Wigury 10,
  • 17.00 – Żwirki i Wigury 12.

3 września:

  • 9.00 – Akacjowa,
  • 10.00 – Armii Poznań,
  • 11.00 – Bajeczna,      
  • 12.00 – Bolesława Chrobrego,
  • 13.00 – Braci Łukowskich,
  • 14.00 – Brzozowa,
  • 15.00 – Chłądowo,
  • 16.00 – Cmentarna,
  • 17.00 – Czerniejewska 11, 13A.

1 października

  • 9.00 – Czerniejewska 16, 16A,
  • 10.00 – Czerniejewska 7,9,
  • 11.00 – Czerniejewska 12,
  • 12.00 – Czerniejewska 1-6,
  • 13.00 – Czerniejewska 18-32A,
  • 14.00 – Czerniejewska 8,10,
  • 15.00 – Dębina,
  • 16.00 – Dębińska,         
  • 17.00 – Dojazdowa.

5 listopada

  • 9.00 – Dworcowa,
  • 10.00 – Folwark,
  • 11.00 – Gimnazjalna,         
  • 12.00 – Głożyny,
  • 13.00 – Gnieźnieńska,
  • 14.00 – Harcerska,
  • 15.00 – Huta Skorzęcka,
  • 16.00 – Jana Pawła II,
  • 17.00 – Jasna 51-59.

3 grudnia

  • 9.00 – Jasna 1-49,
  • 10.00- Jesionowa,
  • 11.00 – Jodłowa,
  • 12.00 – Kamionka,
  • 13.00 – Kołaczkowo bloki 4-7,
  • 14.00 – Kołaczkowo gospodarstwa i bloki od 1-3,
  • 15.00 – Komisji Edukacji Narodowej,
  • 16.00 – Kosynierów Miłosławskich (do ul. Skorzęckiej),
  • 17.00 – Kosynierów Miłosławskich (od Skorzęckiej w kie­runku Powidza).

Całodzienna i całoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w I piątki miesiąca oraz 7 września w łączności z całą archidiecezją

I. Cel adoracji

  • Św. Jana Pawła II za św. Alfonsem Marią Liguorim uważał, że: „Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas”(Ecclesia de Eucharistia, 25).
  • Pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany Uczeń oprzeć głowę na Jego piersi (J13, 25), poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca.
  • Adoracja nie jest tylko osobistą postawą, nawet jeżeli jest głównie sprawą duchową osoby. To postawa całego Kościoła, który, ponieważ pozostaje zjednoczony z Chrystusem, uwielbia Go i uwielbia Ojca wraz z Nim, adoruje w imieniu całej ludzkości.
  • Adoracja to postawa naszej całej wspólnoty parafialnej. Stąd zaproszeni są do niej wszyscy parafianie.

II. Owoce adoracji

  • Pierwszym owocem adoracji w życiu jest najpierw wzrost nadprzyrodzonej wiary. Aby adorować, trzeba czynić akty wiary. Nie czujemy obecności Pana, nie widzimy Go, mimo to wierzymy, że okrągły kawałek chleba to sam Chrystus.
  • Adoracja prowadzi nas do współczucia i miłości. Adorując stajemy się coraz bardziej podobni do Chrystusa, który przyszedł, by współczuć, wybawiać i uzdrawiać.
  • Adoracja przygotowuje nas do życia wiecznego, bo w Eucharystii adorujemy Tego, który chodził drogami Galilei, cierpiał za nas, zmartwychwstał i żyje w niebie – Tego samego, którego ujrzymy w chwale.
  • W adoracji dojrzewa w nas posłannictwo społeczne, zawarte w Eucharystii, które ma na celu przełamanie barier nie tylko między Panem a nami, ale także i przede wszystkim barier odgradzających nas od siebie nawzajem” (Benedykt XVI)

III. Wola pójścia na adorację

  • Niezależnie od tego, jakie głosy będą nas odciągać od adoracji, pamiętajmy, że z Bożą łaską możemy je wszystkie pokonać.
  • Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu (Dies Domini, 7).

IV. Harmonogram dla wspólnoty parafialnej:

7 sierpnia 2020 r.

  • 9.00       Akacjowa,
  • 10.00     Armii Poznań,
  • 11.00     Bajeczna,
  • 12.00     Bolesława Chrobrego,
  • 13.00     Braci Łukowskich,
  • 14.00     Brzozowa,
  • 15.00     Chłądowo,
  • 16.00     Cmentarna,
  • 17.00     Czeniejewska nr 11, 13A,

4 września 2020 r.

  • 9.00       Czeniejewska nr 16, 16A,
  • 10.00     Czeniejewska nr 7, 9,
  • 11.00     Czerniejewska nr 12, 14,
  • 12.00     Czerniejewska nr 1-6,
  • 13.00     Czerniejewska nr 18-32A
  • 14.00     Czerniejewska nr 8, 10,
  • 15.00     Dębina,
  • 16.00     Dębińska,
  • 17.00     Dojazdowa,

7 września 2020 r.

  • 9.00       Dworcowa,
  • 10.00     Folwark,
  • 11.00     Gimnazjalna,
  • 12.00     Głożyny,
  • 13.00     Gnieźnieńska,
  • 14.00     Harcerska,
  • 15.00     Huta Skorzęcka,
  • 16.00     Jana Pawła II,
  • 17.00     Jasna nr 51-59,

2 października 2020 r.

  • 9.00       Jasna od nr 1 do 49,
  • 10.00     Jesionowa,
  • 11.00     Jodłowa,
  • 12.00     Kamionka,
  • 13.00     Kołaczkowo bloki 4-7,
  • 14.00     Kołaczkowo gospodarstwa i bloki od 1-3,
  • 15.00     Komisji Edukacji Narodowej,
  • 16.00     Kosynierów Miłosławskich (do ul. Skorzęckiej),
  • 17.00     Kosynierów Miłosławskich (od Skorzęckiej w kierunku Powidza),

6 listopada 2020 r.

  • 9.00       Krótka,
  • 10.00     Kwiatowa,
  • 11.00     Leśna,
  • 12.00     Lotnicza,
  • 13.00     Łąkowa,
  • 14.00     Magnoliowa,
  • 15.00     Malenin,
  • 16.00     Małachowo Kępe,
  • 17.00     Małachowo Szemborowice,

4 grudnia 2020 r.

  • 9.00 Małachowo Wierzbiczane,
  • 10.00 Małachowo Wierzbiczany,
  • 11.00 Małachowo Złych Miejsc,
  • 12.00 Mąkownica,
  • 13.00 Mickiewicza 2,4,6,
  • 14.00 Mickiewicza 3, 5,
  • 15.00 Młyńska,
  • 16.00 Modrzewiowa,
  • 17.00 Nowa,

1 stycznia 2021 r. Nowy Rok

5 lutego 2021 r.

  • 9.00       Ogrodowa,
  • 10.00     Osiedlowa,
  • 11.00     Oświatowa,
  • 12.00     Park Kościuszki,
  • 13.00     Parkowa,
  • 14.00     Piaski,
  • 15.00     Piastowska,
  • 16.00     Piękna,
  • 17.00     Piwna,

5 marca 2021 r.

  • 9.00       Pogodna,
  • 10.00     Polna,
  • 11.00     Powidzka,
  • 12.00     Powstańców Wlkp.,
  • 13.00     Poznańska
  • 14.00     Północna,
  • 15.00     Prosta,
  • 16.00     Pułkownika Hynka parzyste,
  • 17.00     Pułkownika Hynka nieparzyste,

2 kwietnia 2021 r.

  • 9.00       Radosna,
  • 10.00     Różana,
  • 11.00     Rumowa,
  • 12.00     Rzemieślnicza,
  • 13.00     Skorzęcin Huby
  • 14.00     Skorzęcka,
  • 15.00     Skośna,
  • 16.00     Słoneczna,
  • 17.00     Słowackiego 2

7 maja 2021 r.

  • 9.00       Słowackiego 4
  • 10.00     Słowiańska,
  • 11.00     Sosnowa,
  • 12.00     Spokojna,
  • 13.00     Sportowa,
  • 14.00     Stary Rynek,
  • 15.00     Strzałkowska,
  • 16.00     Strzyżewo,
  • 17.00     Szampańska,

4 czerwca 2021 r.

  • 9.00              Szkolna,
  • 10.00            Szmaragdowa,
  • 11.00            Topolowa,
  • 12.00            Tylna,
  • 13.00            Warszawska,
  • 14.00            Wiejska,
  • 15.00            Wiekowo,
  • 16.00            Wierzbowa,
  • 17.00            Wincentego Witosa,

2 lipca 2021 r.

  • 9.00               Wiosenna,
  • 10.00            Witkówko,
  • 11.00            Wodociągowa,
  • 12.00            Wojska Polskiego 2, 2A,
  • 13.00            Wojska Polskiego 1,3
  • 14.00            Wrzesińska,
  • 15.00            Wschodnia,
  • 16.00            Zachodnia,
  • 17.00            Zacisze,

6 sierpnia 2021 r.

  • 9.00               Zakole,
  • 10.00            Zielona,
  • 11.00            Zuchów,
  • 12.00            Żwirki i Wigury  5,
  • 13.00            Żwirki i Wigury  7,
  • 14.00            Żwirki i Wigury 6,
  • 15.00            Żwirki i Wigury 8,
  • 16.00            Żwirki i Wigury 10,
  • 17.00            Żwirki i Wigury 12.